Grupy działające w parafii » Legion Maryi 300

„Legion Maryi 300" jest to grupa młodzieży, której charyzmatem jest modlitwa na Różańcu Świętym. Działa w Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie od 2013 r., która z własnej, nieprzymuszonej woli podejmuje zobowiązanie do codziennego odmawiania, co najmniej jednej dziesiątki Różańca Świętego w intencji daru pokoju na świecie.

Zadaniem Legionistów Maryi 300 jest również świadectwo szerzenia tej pięknej modlitwy różańcowej w rodzinie, szkole, wśród koleżanek i kolegów. Spotkania formacyjne z księdzem odbywają się systematycznie raz w miesiącu w szkole po zajęciach lekcyjnych w ciągu całego roku szkolnego/katechetycznego.

Każdy legionista Maryi otrzymuje imienną legitymację członkowską oraz tajemniczkę, na której się modli. Patronką tej wspólnoty jest Królowa Pokoju, która pomaga w ciągłym dążeniu do świętości, dając światu łaskę pokoju. Drugi patron to święty Jan Bosko, wychowawca dzieci i młodzieży. Legion Maryi 300 liczy sobie 58 członków.

Modlitwa różańcowa jest modlitwą trudną i wymagającą, a zarazem piękną i dającą satysfakcję z tego, że jest się blisko Tej, która nad nami czuwa i nas kocha.

Zawołaniem Legionu są słowa: „Niepokalana Matko Wielkiego Zawierzenia - oddajemy się Tobie bez zastrzeżeń. Przyjdź Panie Jezu! (Ap 22.20)". Opiekę nad Legionem Maryi 300 sprawuje ks. katecheta Bartłomiej Grzebuła, wikariusz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.