VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.05.2022

1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.00, 48. dzieci klas czwartych, będzie przeżywało Rocznice Pierwszej Komunii świętej. Bogu niech będą dzięki za to, że dzieci przez praktykę 1. piątków miesiąca, mogły umacniać swoją miłość do Jezusa Eucharystycznego. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały dzieci do dzisiejszej uroczystości; katechetce p. Bożenie Chłopeckiej, za całoroczną katechizację dzieci i bezpośrednie przygotowania do uroczystości; katechetce p. Monice Wierzbie za katechizację i pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości; ks. Kamilowi Kowalskiemu za duchową opiekę nad dziećmi i posługę w konfesjonale. Dziękujemy naszemu organiście Bartłomiejowi Składankowi za oprawę muzyczną uroczystości. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za przekazanie na potrzeby parafii ofiary w wysokości 600 zł oraz mamą z tzw. komitetu za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

2. Dzisiaj, w Radomiu odbędzie się X Marsz dla Życia. Program:

• 15.00 - Msza św. w kościele pw. św. Jana (fara), ul. Rwańska,
  • 16.00 - rozpoczęcie marszu i przejście ulicami Rwańską i Żeromskiego,
  • 17.00 - finał marszu i festyn rodzinny na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim: koncert zespołu Jak Najbardziej, liczne zabawy i atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne, promocja życia i rodziny, spotkanie z alpakami.

3. W przyszłą niedzielę - 29 maja, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej, a po niej, na spotkanie formacyjne.

4. W ubiegłą niedzielę 16 osób oddało krew - najcenniejszy dar, ratujący życie. Serdecznie dziękujemy krwiodawcom oraz organizatorom: Bernardzie Miros i Sławomirowi Pachniakowi.

5. 16 czerwca (czwartek), będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku chcemy pójść trasą C. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy: 1) ołtarz - przy domu p. Krystyny i Wiesława Baranów - dekoruje rodzina Baranów i członkowie KŻR; trasę od kościoła do 1 ołtarza przygotują mieszkańcy Zakrzewa, 2) ołtarz - przy domu państwa Danuty i Witolda Kępków - ołtarz i trasę dekorują mieszkańcy Natalina; 3) ołtarz - przy domu państwa Krystyny i Kazimierza Królów - dekorują mieszkańcy Kolonii Zakrzew; trasę od ołtarza do centrum Zakrzewa, dekorują mieszkańcy Gulinka, Wyręby, Łońca i Gulinka Wsi 4) ołtarz - przy Strażnicy OSP Zakrzew, dekorują druhowie z OSP Zakrzew. Starajmy się włączyć aktywnie w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji.

6. 23 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie, odbędzie się zebranie wiejskie z udziałem wójta Gminy Zakrzew dla sołectwa Natalin, Zakrzew i Kolonia Zakrzew.

7. Przypominamy osobom, które zapisały się na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy o dokonywanie wpłat.

8. Rozpoczął się czas ślubów; przypominamy, iż w naszej parafii obowiązuje zakaz wystrzeliwania konfetti na placu kościelnym po zakończonym ślubie. Zadbajmy o czystość i porządek kościoła i terenu wokół niego.

9. 26 maja (czwartek) przypada Dzień Matki. Pomódlmy się w intencji naszych kochanych Mam. Pod twoją obronę...za nasze zmarłe Mamy. Zdrowaś Maryjo...wieczny odpoczynek...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie