NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 7.04.2024 r.

1. Dzisiaj, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.30, w naszej świątyni będziemy się modlić o miłosierdzie dla nas i całego świata; a o godz. 16.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie KŻR.

2. W dniach 8 – 9 czerwca (sobota, niedziela) nasza parafia organizuje po raz 19. pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Zapisy przyjmujemy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pierwszeństwo mają nasi parafianie. Koszt wyjazdu wynosi 310 zł i obejmuje: opłatę autokarów, nocleg w domu rekolekcyjnym w Dąbrówce, zorganizowanie wspólnych posiłków, ubezpieczenie, pamiątkowe koszulki, samochód, który przywiezie rowery do Zakrzewa. Więcej informacji i regulamin na stronie internetowej naszej parafii.

3. Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dobra. Składając dzisiaj ofiary na tacę, będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia naszej diecezjalnej Caritas.

4. Jutro, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W tej intencji będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 17.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesionej z 25 marca, z racji Wielkiego Tygodnia.

5. Również jutro, o godz. 19.00 rozpocznie się spotkanie Parafialnej Caritas.

6. Dziękujemy naszym parafianom za udział w pielgrzymce do Markowej, z której przywieźliśmy relikwie Bł. Rodziny Ulmów. Ich uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni dokona ks. biskup Marek Solarczyk, w niedzielę – 21 kwietnia, podczas wizytacji biskupiej.

7. Zachęcamy do obejrzenia kolejnej wystawy na ogrodzeniu przed naszą świątynią. Tym razem o bohaterskim życiu pułkownika Jana Piwnika – pseudonim „Ponury”.

8. W przyszłą niedzielę będzie taca remontowa. Trwają prace związane z naprawą ogrodzenia na cmentarzu parafialnym.

9. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Gołębiowski, l. 88 z Gulina. Módlmy o życie wieczne dla niego. Zdrowaś Maryjo…wieczny odpoczynek.

10. Prośmy Jezusa Miłosiernego w intencji naszej ukochanej Ojczyzny.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie