XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.10.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny. Podczas Mszy świętych i nabożeństw różańcowych będziemy się modlić za polskich misjonarzy prosząc dla nich o obfite owoce pracy misyjnej. Taca przeznaczona jest na potrzeby misji świętych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.30 (po różańcu) zapraszamy członków Akcji Katolickiej, a po niej, na spotkanie formacyjne.

3. W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” złożono do puszek 1951 zł. Bóg zapłać.

4. Za kilkanaście dni będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu parafialnym trwają prace porządkowe przed tą uroczystością. Prosimy o zachowanie porządku. Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które wpłaciły roczną składkę na utrzymanie cmentarza parafialnego i za ofiary przelane na konto parafialne. Dzięki inwentaryzacji dokonanej w roku ubiegłym, okazało się, że na naszym cmentarzu jest 215 grobów ziemnych, w większości zaniedbanych, zarośniętych trawą i chwastami, bez krzyża, tabliczki, bez informacji kto w danym grobie jest pochowany. Widnieją te groby jako N.N. Nikt nie dba o nie, nikt ich utrzymuje. Prosimy, by przez najbliższe kilkanaście dni dokonać porządku na tych grobach; będzie to znak, że dana rodzina jest właścicielem danego grobu. Prosimy umieścić tabliczkę z imionami i nazwiskami osób zmarłych (metalową czy papierową, zabezpieczoną folią). W innych przypadkach groby zostaną zagospodarowane przez zarządcę cmentarza - parafię, i na ich miejscu zostaną wybudowane groby murowane. Należy też pamiętać o szerokości opaski wokół grobu, max 30 cm.

5. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie tzw. dominicantes i communicantes, czyli osób uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Oto dane: uczestniczyło we Mszach św. 502 kobiet i 327 mężczyzn, co daje łączną liczbę – 829 (parafia liczy 2876 osób). W porównaniu z ubiegłym rokiem to mniej o 225 osób. Natomiast Komunię św. przyjęło: 303 kobiet i 116 mężczyzn, czyli łącznie 419 osób; w porównaniu z rokiem ubiegłym to mniej o 22 osoby.

6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Przypominamy - różaniec rozpoczynamy zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie o godz. 17.00, a po nim jest odprawiana Msza św.

7. W kancelarii parafialnej i zakrystii można zamawiać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku, pod chórem wyłożone są kartki na których można wpisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Prosimy o czytelne pismo.

8. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest (oprócz sobót) rano w godz. 8.00 - 9.00 i po Mszy św. popołudniowej.

9. W piątek – 25 X, o godz. 18.00 rozpocznie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie spotkanie autorskie z ojcem Mirosławem Piątkowskim – werbistą, wokół najnowszej jego książki „Zrozumieć papieża Franciszka”. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

10. W poniedziałek – 28 X, o godz. 18.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Caritas.

11. Zachęcamy do obejrzenia kolejnej wystawy na ogrodzeniu naszego kościoła parafialnego. Tym razem dotyczy ona gen. Władysława Sikorskiego – żołnierza, polityka, wodza naczelnego i premiera rządu polskiego na uchodźctwie. Wystawę przygotował Instytut Pamięci Narodowej.

12. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”, a w nim: o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła. Można także kupić album „Gość Extra” w 40. Roczn. męczeńskiej śmierci Ks. Popiełuszki. Cena 14 zł.

13. W zakrystii można nabyć kalendarza Caritas – cena 10 zł.

14. W przyszłą niedzielę przechodzimy na czas zimowy; śpimy godzinę dłużej.

15. Módlmy się za polskich misjonarzy, misjonarki i misjonarzy świeckich. Pod Twoją obronę...św. Janie Pawle II, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, módlcie się za nami.