III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.01.2020

1. Dzisiaj, o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie, odbędzie się koncert karnawałowy. W imieniu p. Dyrektor - Zofii Maj serdecznie zapraszamy do udziału w nim. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

2. 1 lutego przypada I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 o Niepokalanym Sercu NMP, a po jej zakończeniu nabożeństwo I - sobotnie i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

3. Również w sobotę - 1 lutego - zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do naszej „parafialnej stodoły” na wspólną zabawę. Od godz. 15.00 - 18.00 zapraszamy najmłodsze dzieci do klasy szóstej, włącznie, na „Bal Przebierańców w bajecznym świecie”. Będą gry i zabawy, prosimy, by dzieci przebrały się za postaci swoich ulubionych bajek. Od godz. 18.00 do 21.00 będzie dyskoteka dla młodzieży od klasy siódmej, wzwyż. Czekamy na was.

4. Przyszła niedziela - 2 lutego, będzie niezwykle bogata w wydarzenia, tego dnia:

• przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - które w tradycji nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy przeżywali Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i modlili się o nowe powołania zakonnego i misyjne. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne
  • na Mszy św. o godz. 9.00 obrzęd poświęcenia książeczek dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.
  • o godz. 16.00 spotkania KŻR, z racji I niedzieli miesiąca
  • o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podst. odbędzie się spektakl „Betlejem polskie” - to widowisko jasełkowe w wykonaniu 80. osobowej grupy dzieci i młodzieży naszej szkoły, oparte na spektaklu „Betlejem polskie”, autorstwa Lucjana Rydla. Było wystawiane już trzykrotnie, głównie dla rodziców i dziadków dzieci. Tym razem, w imieniu Dyrektor p. Ewy Bartel zapraszam tych wszystkich, którzy go jeszcze nie widzieli. To wielka uczta duchowa.
  • w godz. 9.00 - 13.00, w domu parafialnym odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Zachęcamy stałych krwiodawców oraz nowe osoby do podzielenia się tym najcenniejszym darem. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i być po lekkim posiłku

5. Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość przy rocznym rozliczeniu podatkowym przekazanie 1% na rzecz Parafialnej Caritas. W rubryce „Informacje uzupełniające”, należy wpisać „Caritas - Zakrzew”. Osobom, który uczyniły to w roku ubiegłym, serdecznie dziękujemy. Zebrane fundusze chcemy przeznaczyć na pomoc dzieciom i młodzieży naszej parafii.

6. Trwają prace dokumentacyjne, dotyczące projektu budowlanego sieci gazowej Gminy Zakrzew. Pracownicy Gminy będą odwiedzać nasze domu w celu zbierania dokumentacji na w/w projekt. W imieniu wójta p. Leszka Margasa prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, m. in. jak czytać Biblię - nie tylko raz w roku?; o rocznicy wyzwolenia Auschwitz; co robić, by młodzi ludzie nie próbowali alkoholu?

8. Pomódlmy się w intencji chorych z naszej parafii. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2020. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie