Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.09.2023 r.


1. Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią pragniemy powrócić do szczególnego wydarzenia dla młodzieży w naszej diecezji, jakim jest APEL MŁODYCH. Tegoroczne spotkanie odbędzie się tradycyjnie w centrum Radomia na ul. Żeromskiego, w sobotę 30 września, o godz.18.00.

2. Przyszła niedziela - 1 października, będzie bogata w wydarzenia:

  • rozpoczniemy miesiąc różańcowy; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do naszej świątyni na wspólną modlitwę. Podobnie jak w latach ubiegłych, różaniec rozpoczynamy w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.00, a po nim będzie odprawiona Msza św. Dla dzieci mamy przygotowane specjalne plansze i obrazki, dzięki którym będziemy realizować program „Modlitwa o pokój”. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego będziemy się modlić o pokój w Ukrainie, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Dla najwytrwalszych dzieci na koniec miesiąca października przewidziane są nagrody
  • na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami, na której będzie obrzęd poświęcenia różańców
  • będziemy przeżywać „odpust różańcowy” połączony z modlitwą za naszych zmarłych na cmentarzu parafialnym
  • w godz. 9.00 – 13.00, w siedzibie OSP Zakrzew odbędzie się kolejna zbiórka krwi
  • odbędzie się zbiórka do puszek, jako wsparcie i pomoc w rehabilitacji i leczeniu Nadii Kszczotek
3. 7 października br., (sobota) odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Wysokim Kole XVI pielgrzymka KŻR diecezji radomskiej. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy. Zapraszamy do udziału w niej zarówno członków KŻR jak i osoby, które kochają modlitwę różańcową. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Cena, jak w roku ubiegłym - 40 zł. Wyjazd o godz. 7.45 sprzed naszej świątyni.

4. W sobotę – 14 października, nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Cena wyjazdu 140 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Serdecznie dziękujemy p. Leszkowi Sikorskiemu i jego synowie Przemysławowi za prace elektryczne wykonane w pomieszczeniach parafialnej Caritas.

6. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Drabik, l. 81, z Zakrzewa. Módlmy się o życie wieczne dla niej. Zdrowaś Maryjo...wieczny odpoczynek.

7. Prośmy o pokój na święcie i naszej ojczyźnie. Pod Twoją obronę…

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2023. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com