Ogłoszenia duszpasterskie

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.


1. Dzisiaj, zgodnie z wielowiekową tradycją zasłaniamy krzyże i wchodzimy w bezpośrednie przygotowania do Wielkiego Tygodnia. Na godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Mszę św. o godz. 16.45.  

2. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Bogu za dar księdza rekolekcjonisty - ks. Rafała Widulińskiego i jego żywe słowo, które nas przybliżyło do Boga i uświadomiło jak bezcennym darem jest wiara w Chrystusa. Serdecznie dziękujemy za udział dzieciom, młodzieży i dorosłym, za liczną spowiedź świętą; Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, pani katechetce Bożenie Chłopeckiej i nauczycielom za opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Okazało się, że połączenie spotkań rekolekcyjnych w kościele i szkole było cennym rozwiązaniem.

3. W czwartek – 23 marca, ks. biskup Marek Solarczyk, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych (46 osób).  Serdecznie dziękujemy tym którzy tę uroczystość przygotowali: ks. Kamilowi Kowalskiemu, który przez cały rok, w szkole na katechezie i podczas spotkań formacyjnych w świątyni czuwał nad całością przygotowań; p. Bożenie Chłopeckiej, naszej katechetce, która wspierał ks. Kamila w tych przygotowaniach, p. Bartłomiejowi Składankowi i naszej scholi za oprawę muzyczną uroczystości bierzmowania, rodzicom z tzw. komitetu za wszelką pomoc i złożenie ofiary w wysokości 2500 zł, za którą zakupiono 4 ornaty (2 zielone i 2 czerwone), kwiaty do świątyni i ofiarę na rzecz parafii; paniom:  Aleksandrze i Dorocie za przygotowanie dekoracji kwiatowej. Dziękujemy rodzicom: paniom i panom za pomoc w sprzątaniu świątyni i terenu wokół naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę podczas tej uroczystości, w wysokości 425 zł.; będą one przeznaczone na misje świętej.

4. W przyszłą niedzielę – 2 kwietnia - przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm i czytanie Męki Pańskiej. Na sumie o godz. 11.00 gromadzimy się przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w niej szczególnie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Wzorem lat ubiegłych prosimy o przygotowanie 3 dużych palm. W Niedzielę Palmową wolontariusze Caritas z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie przeprowadzą kwestę na rzecz osób niepełnosprawnych i zakup sprzętu rehabilitacyjnego, włączając się w ogólnopolską akcję: „Pola Nadziei”.

5. Wszyscy jesteśmy poruszeni medialnymi atakami na św. Jana Pawła II oraz licznymi wypowiedziami, zarówno w sferze publicznej jak i w prywatnych rozmowach, dyskredytującymi osobę Papieża Polaka, jego życie, posługę, nauczanie, świętość i duchową spuściznę, którą nam pozostawił. Byłoby naszym ciężkim grzechem zaniechania, gdybyśmy nie zadbali o przekazanie wspaniałego dziedzictwa życia, posługi i nauczania św. Jana Pawła II pokoleniu naszych dzieci i wnuków. Okazją do tego będą organizowane w całej Polsce marsze papieskie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Marsz jest całkowicie apolityczny, zwołany i zorganizowany oddolnie przez różne organizacje społeczne, bez wsparcia instytucji państwowych.  Narodowy Marsz Papieski wyruszy w Warszawie, 2 kwietnia o 11.00  z Ronda im. Romana Dmowskiego a zakończy się w katedrze św. Jana Mszą św. o 12.30. Zapraszamy do udziału w nim naszych parafian.

6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

W najbliższy piątek – 31 marca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa tylko nieco zmieniona: pójdziemy ulicą w stronę Szkoły Podstawowej, skręt w prawo, drogą polną, następnie wzdłuż drogi - Zakrzew Kresy I i powrót do kościoła drogą asfaltową. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we wspólnej modlitwie. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej poprowadzą Ojcowie ministranci, a krzyż będą nieśli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych.

7. 1 kwietnia przypada 1. sobota miesiąca. Msza św. o 17.00 o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo 1. sobotnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Bóg zapłać rodzinom za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Dziękujemy p. Stefanowi Posłusznemu za prace wykonane w naszej świątyni.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego”; w najnowszym numerze m.in. dlaczego otruto ks. Blachnickiego?; czy trzeba się bać sztucznej inteligencji? Można także kupić „Gościa Extra” cena 14 zł, a w nim – Znaki męki Boga. Pięknie wydane – 100 stron. 

11. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jerzy Pajek, l. 74 z Kolonii Las. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek….

12. Prośmy o owocne przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Pod Twoją obronę...

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2023. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com