II NIEDZIELA ADWENTU - 8 XII 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę remontową.

2. Bardzo dziękuję tym rodzinom, które złożyły ofiarę za opłatek. Prosimy ją składać w kopertach, na tacę przez cały grudzień.

3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Piotr Walkiewicz - Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii w Radomiu. Każda rodzina otrzymała program rekolekcji. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w przeżycia tych dni: zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Spowiedź św. rekolekcyjna będzie we wtorek - 10 XII, w godz. 8.30 - 10.30 i po południu od 15.30 - 17.00. O godz. 17.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji. Przyjedzie 6 księży z dekanatu Radom - Zachód. Nie odkładajmy spowiedzi do samych Świąt Bożego Narodzenia.

4. Również dzisiaj, na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia medalików ku czci Niepokalanego Serca Maryi, dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiary do puszek na wspomniany cel.

6. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Członkowie Domowego Kościoła, po każdej Mszy św. będą rozdawali deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest modlitwa, trwająca przez 9. miesięcy, w intencji dziecka, którego imię znany tylko Bóg. Więcej szczegółów a gablocie przed kościołem.

7. W piątek - 13 grudnia będziemy przeżywali w parafii Dzień Chorych. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w ich domach, z Komunią św. z okazji świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii. Odwiedzimy także chorych pierwszopiątkowych. Prosimy nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę.

8. W przyszłą niedzielę - 15 XII, w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców. Początek o godz. 10.00. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

9. Cieszy nas bardzo obecność na Mszy św. roratniej, grupy dzieci i młodzież przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Życzymy dzieciom, młodzieży i dorosłym wytrwałości i konsekwencji w wielbieniu Boga przez Niepokalane Serce Maryi. Przypominamy, Roraty rozpoczynamy śpiewem Godzinek o godz. 6.00, a po nich, o godz. 6.20 jest odprawiana Msza św.

10. W niedzielę - 15 XII, o godz. 18.00, odbędzie się Wieczór Wigilijny. Podobnie jak w roku ubiegłym, w budynku Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, będziemy wspólnie łamać się opłatkiem, wysłuchamy kolęd i wspólnie je zaśpiewany oraz skosztujemy wigilijnych potraw. W imieniu wójta Gminy Zakrzew p. Leszka Margasa, Rady Gminy Zakrzew, Dyrekcji Szkoły Podst., Przedszkola oraz własnym, zapraszam serdecznie do udziału w tym radosnym świętowaniu. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.

11. Składam gorące podziękowania naszych Drogim Parafianom za:

• ufundowanie paczek dla dzieci z uboższych rodzin. Prosimy nie wkładać do paczek produktów łatwo psujących się. Paczki prosimy przynosić do kancelarii do 19 XII; nie zapomnijmy o przyklejeniu serduszka do paczki.
  • ministrantom młodszym i starszym, sołtysom, paniom i panom, za roznoszenie opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii;

12. Kontynuujemy akcję sprzedaży świeć Caritas, włączając się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabyć w zakrystii i przed kościołem. Cena małej świecy - 5 zł.; dużej - w kształci piramidy - 15 zł.

13. W okresie ferii zimowych, w dniach 17 - 22 lutego, nasza parafia organizuje obóz narciarski dla młodzieży, od siódmej klasy szkoły podst. i starszej. Koszt wyjazdu 850 zł. Zapisy u ks. Kamila w zakrystii i szkole. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek - 12 grudnia, o godz. 19.00 w świetlicy parafialnej „Barka”. Prosimy przynieść zaliczkę w wysokości 200 zł. Młodzież naszej parafii, w okresie Bożego Narodzenia, będzie kolędować po naszych rodzinach, by obniżyć koszty tego wypoczynku. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. zbliżają się Europejskie Spotkania Młodych TAIZE we Wrocławiu; tajemnicza podróż polskiego złota; wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem; terapia mocną kawą oraz informacje z życia naszej diecezji.

15. Pomódlmy się w intencji ks. rekolekcjonisty i całej naszej Parafii, o obfite duchowe owoce rekolekcji adwentowych. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2019. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie