VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5.05.2024 r.

1. Dzisiaj, o godz. 15.30 rozpocznie się modlitwa do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 spotkanie KŻR.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; porządek - zarówno w niedziele jak i dni powszednie Msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Dziękujemy za odnowienie i przystrojenie przydrożnych figurek maryjnych i krzyży. Zachęcamy do śpiewania przy nich litanii do Matki Najświętszej. Będziemy Was odwiedzać.

3. W niedzielę, 19 maja br. na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Oto plan przygotowań:

• próby będą się odbywały we wtorki i czwartki: 7, 9, 14, 16 maja, o godz. 18.00
  • spowiedź św. - 17 maja (piątek) godz. 16.00
  • sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła – 15 maja (środa) po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00

4. Można przedłużyć wypominki półroczne za naszych zmarłych.

5. Za tydzień będzie taca remontowa.

6. Przypominamy osobom zapisanym na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy o dokonywaniu wpłat do 15 maja. Na liście rezerwowej czeka kilkanaście osób.

7. 30 maja (czwartek), będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku chcemy pójść trasą B:

Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: pierwszy - naprzeciw figury św. Jana Chrzciciela: KŻR; drugi - na parkingu przy cmentarzu parafialnym: strażacy z jednostek OSP z Zakrzewskiej Woli, Gulina i Gulinka; trzeci - przy domu p. Małgorzaty i Pawła Majów: mieszkańcy Gulinka Łońca; czwarty - przy bramie cmentarza - mieszkańcy Gulinka wsi, Marianowic i Marianowic Górnych. Dekoracja trasy: Prosimy ustawić proporce wzdłuż trasy procesji: od kościoła do figury św. Jana Chrzciciela do bramy cmentarza - mieszkańcy Gulinka „Łońca”; od bramy cmentarza do domu p. Majów - mieszkańcy Gulinka wsi, Marianowic i Marianowic Górnych. Prosimy o aktywne włączenie się w te przygotowania i pomoc sąsiedzką. Procesja tradycyjnie wyruszy po Sumie, odprawianej o godz. 11.00.

8. Dziękujemy p. Edwardowi Strzałkowskiemu za prace wykonane w domu parafialnym.

9. Opiece Maryi polecajmy tegorocznych maturzystów, prosząc dla nich o światło Ducha św. Pod twoją obronę…