Aktualności » Zbiórka żywności - wspieramy potrzebujących

niedziela, 30 listopada 2014

Kolejny raz, w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, wolontariusze z Parafialnej Caritas przeprowadzili zbiórkę żywności w sklepach naszej gminy. W tym roku było to wspólne działanie Caritas na trzech poziomach; Parafialna Caritas, Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum w Zakrzewie i nowopowstałe Koło Caritas w szkole podstawowej. Wszystko odbyło się pod patronatem Banku Żywności z siedzibą w Radomiu. Zbiórka odbyła się w piątek i sobotę. Z uzbieranych produktów wolontariusza Caritas pragną zrobić paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia materialnego. Wyniki zbiórki w tym roku okazały się imponujące; zebrano ponad 800 kg żywności, tj. dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. W dużej mierze to zasługa najmłodszej grupy wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Caritas wraz paniami prezesami, członkami i rodzicami dzieci. Dziękujemy wszystkim dorosłym osobom z Caritas za pomoc, opiekę nad młodzieżą i dziećmi, pomoc w transporcie, a młodzieży i dzieciom za otwarte serca i bezinteresowne pomaganie drugiemu człowiekowi. Dziękujemy osobom, które podzieliły się produktami żywnościowymi przekazując je najbardziej potrzebującym. Wielkie Bóg zapłać!!!