Aktualności » Z miłości do Pani Jasnogórskiej

sobota, 08 czerwca 2019

W dniach 8 - 9 czerwca br., już po raz 15. odbyła się rowerowa pielgrzymka z Zakrzewa do Częstochowy. Tej jubileuszowej pielgrzymce przewodniczył nasz proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a jej kierownikiem był Tomasz Rdzanek. Wzięło w niej udział 100 osób, podzielonych na 5 grup, którymi kierowali grupowi: Eugeniusz Podsiadły, Wojciech Piasek, Jacek Wilczyński, Michał Miros i Mariusz Odrobiński. Jednym z uczestników był wójt Gminy Zakrzew, p. Leszek Margas. Dziewięciu uczestników pokonało trasę 200 km jednego dnia. Pielgrzymowanie rozpoczęła poranna Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz, a ofiarował ją za pielgrzymów, prosząc dla nich o bożą opiekę i szczęśliwe dotarcie przed tron Jasnogórskiej Pani. Pierwszego dnia pielgrzymi mieli do pokonania 100 km z krótkimi postojami w Potworowie, Drzewicy, Opocznie i Paradyżu. O godz. 16.00 do Ośrodka Oazowego w Dąbrówce k/ Sulejowa dotarli pierwsi rowerzyści. Czekała na nich pyszna kolacja i odpoczynek. O godz. 20.00 spotkali się w kaplicy na modlitwie różańcowej i wspólnie odśpiewali Apel Jasnogórski. Drugiego dnia, po rannych modlitwach o 6.00, i zjedzeniu pysznego barszczu przygotowanego przez Aleksandrę Bernat, Dorotę Wilczyńską i Lidię Fałek, o 6.45 ruszyli w dalszą drogę. O 14.45 dotarli pod wały Jasnej Góry. Zostali serdecznie przywitani i pokropieni święconą wodą, przez Ojca Sebastiana Mateckiego - rzecznika prasowego jasnogórskiego sanktuarium. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i udali się na chwilę krótkiej modlitwy do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po odpoczynku i spożyciu posiłku, ok. godz. 18.30 pielgrzymi ponownie wrócili do kaplicy Jasnogórskiej Pani, by uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz. Tego dnia przypadała Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W homilii zachęcał pielgrzymów do otwierania serc i umysłów na Tego, który jest źródłem naszego uświęcania. Prosił, byśmy promowali dobro i nie wstydzili się Chrystusa. Oddał w macierzyńską opieką Maryi rodziny i całą naszą zakrzewską parafię. O godz. 22.50 wszyscy szczęśliwi wrócili autokarami do Zakrzewa, wdzięczni Bogu i Pani Jasnogórskiej za piękną i bezpieczną pielgrzymkę.

Galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ.