Aktualności » Wizyta Pasterza

niedziela, 21 kwietnia 2024

W niedzielę – 21 kwietnia br., ks. biskup Marek Solarczyk - Pasterz  Diecezji Radomskiej,  przybył do naszej parafii, w ramach wizytacji kanonicznej. Była to 4. Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Na Mszy św. o godz. 7.00 został przywitany przez przedstawicieli naszej parafii: Małgorzatę i Dariusza Jakubiaków. Biskup, w homilii zachęcał nas do odważnego zaufania Chrystusowi, który jako Dobry Pasterz, oddaje za nas swoje życie, by dać nam zbawienie. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbyło się wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Bł. Rodziny Ulmów, którego dokonał biskup Marek, a obraz błogosławionej Rodziny wnieśli małżonkowie Anna i Piotr Michalikowie wraz z 6. swoich dzieci. Po Mszy św. o godz. 9.00, odbyło się spotkanie biskupa z przedstawicielami poszczególnych grup duszpasterskich. Podczas Eucharystii, o godz. 11.00, Pasterz naszej diecezji udzielił sakramentu bierzmowania 37. osobowej grupie młodzieży klas ósmych.