Aktualności » Światło z Betlejem

niedziela, 23 grudnia 2018
Pokój, jest bezcennym darem, którego pragną narody, państwa, rodziny i każdy człowiek. To dar Ducha św. 23 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 9.00, odbyło się w naszej świątyni uroczyste przyjęcie Betlejemskiego Światła Pokoju. Mszy św. przewodniczył ks. Kamil Kowalski. Przed jej rozpoczęciem, na placu przed kościołem, ks. Kamil odebrał ten niezwykły dar. Przyniosła go Drużyna Harcerska im. Karola Wojtyły, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Dziękujemy za ten dar młodzieży oraz p. Anecie Sadkowskiej - przełożonej Drużyny Harcerskiej. Tydzień temu, młodzież wraz ze swymi opiekunkami, udała się do Krakowa, skąd przywiozła Światło Pokoju, otrzymany od skautów słowackich. Po Mszy św. harcerze, ich rodzice, opiekunki i ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne.