Aktualności » Spotkanie ze św. Mikołajem

piątek, 06 grudnia 2019
Kim jest św. Mikołaj? - wie każde dziecko. Jego liturgiczne wspomnienie przypada - 6 grudnia. Tego dnia, z wielką niecierpliwością wyczekują wszystkie dzieci. W roku ubiegłym, obiecał, że nawiedzi naszą parafię. I słowa dotrzymał! Przybył do nas nie z fińskiego Rovaniemi, ale jako biskup Myry (dzisiejsza Turcja). Podczas Rorat, odprawianych w naszej świątyni o godz. 6.20, doszło do radosnego spotkania ze św. Mikołajem. Ponad 100. osobowa grupa dzieci otrzymała od Niego paczki ze słodyczami. Pierwszymi obdarowanymi były przedszkolaki, a następnie uczniowie poszczególnych klas szkoły podstawowej. Zaśpiewałam św. Mikołajowi piosenkę, a on dał mi paczkę ze słodyczami - tłumaczy 5. letnia Kasia. Trudno wstać o godz. 5.30, ale warto było - dodaje 7. letni Patryk. Św. Mikołaj, choć zmęczony, ale bardzo szczęśliwy, że spotkał tak dużą grupę dzieci i młodzieży, obiecał, że w przyszłym roku też do nas przybędzie. Do zobaczenie za rok!