Aktualności » Spotkanie ewangelizacyjne

czwartek, 15 września 2022
W czwartek - 15 września br., dziesięcioosobowa grupa animatorów Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej wraz z księdzem Kamilem Kowalskim i klerykiem Adrianem Czajkowskim przeprowadzili ewangelizację w PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Główną rozmowę ewangeliczną prowadziliśmy na lekcjach religii. Zgodnie ze scenariuszem napisanym przez doświadczone animatorki, Beatę Kurowską oraz Kamilę Majchrzak, mogliśmy w zrozumiały i jasny sposób opowiedzieć młodzieży, co robimy w Ruchu Światło-Życie oraz jak odnajdujemy się we wspólnocie Kościoła - opowiada animatorka Aleksandra Skorza. Nasze cotygodniowe spotkania przy parafii prowadzi animator, czyli taki nasz starszy brat czy siostra. Mamy czas na modlitwę, formację, ale także na wspólne przygotowanie posiłków, wyjazdy czy zabawę - mówi animatorka Aleksandra Michalik. Kościół to wspólnota dla młodych. Animatorzy rozdali zaproszenia na pierwsze spotkanie formacyjne w niedzielę. Czekamy na każdego chętnego. Nasza wspólnota oazowa jest wspólnotą otwartą. Być może owocem naszej ewangelizacji będzie jedna chętna osoba. Za to chwała Panu - zachęca ksiądz Kamil. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się tańce integracyjne prowadzone przez animatorów w trakcie przerw międzylekcyjnych na holu głównym szkoły. W naszej odnowionej salce parafialnej- „Barce” odbywają się spotkania formacyjne dla oazy dziecięcej, młodzieżowej oraz scholi. Informacje na temat terminów spotkań można znaleźć na naszym parafialnym facebooku - informuje animator Kacper Kozłowski. Dziękujemy bardzo za pomoc animatorom spoza naszej parafii – dodaje.