Aktualności » Renowacja Stacji Drogi Krzyżowej

czwartek, 11 lutego 2016

11 lutego br. 9 kolejnych stacji Drogi Krzyżowej powróciło po gruntownej renowacji do naszej parafii. W ten sposób już wszystkie 14 stacji zostało umieszczonych na bocznych ścianach naszej świątyni. W piątek 12 lutego, pierwszy raz w tegorocznym Wielkim Poście, będziemy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej; o godz. 17.00 dla dzieci i dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży. Przypatrując się z uwagą odnowionym stacjom Drogi Krzyżowej warto zwrócić uwagę na zmieniające się tło. Przy pierwszych stacjach niebo jest błękitne, bezchmurne. Stopniowo staje się coraz ciemniejsze, mroczne i pochmurne, jakby dostosowując się do tragedii, która rozegra się na Golgocie. Od 10 do 14 stacji, zgodnie z przekazem Ewangelii wg. św. Mateusza, Marka i Łukasza „od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej", niebo staje się brunatne, wyrażając w ten sposób „Misterium iniquitatis" - tajemnicę nieprawości, gdy człowiek ukrzyżował swego Zbawiciela.

Bardzo dziękujemy panom: Tadeuszowi Kępce, Witoldowi Kępce, Bogdanowi Jarosińskiemu i Andrzejowi Posłusznemu za pomoc w umocowaniu stacji Drogi Krzyżowej na ścianach naszej świątyni.