Aktualności » Radosne oczekiwanie

niedziela, 09 grudnia 2018
9 grudnia 2018 r., w II niedzielę Adwentu, rozpoczęły się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem po ścieżkach radosnego wyczekiwania na Zbawiciela, był ks. Przemysław Wójcik - kapelan Specjalistycznego Szpitala w Radomiu. Zachęcał w swoich homiliach wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych do tego, by cieszyć się darem wiary, by tę wiarę nieść innym, swoim życiem, swoją dobrocią i miłością. Przypomniał ogrom Bożego Miłosierdzia, które dla współczesnego człowieka, często zagubionego w sprawach tego świata, jest światłem i nadzieją. Prostowanie dróg prowadzących do Chrystusa jest naszym zadaniem rozłożonym na całe życie. Codzienna modlitwa, sakrament pokuty, niedzielna Eucharystia - to wyraz zatroskania o wiarę w Tego, który nas odkupił. Podczas Mszy św. Roratnich, wskazywał ks. Rekolekcjonista, na bezcenne dary Ducha św., które ubogacają nasze codzienne życie, czyniąc go bardziej radosnym, bo skierowanym ku służbie drugiemu człowiekowi.