« wstecz

Aktualności » Powołanie ministranckie

niedziela, 19 marca 2023

W niedzielę, 19 marca, br., podczas Mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej przez proboszcza ks. Ireneusza Koseckiego i ks. Kamila Kowalskiego, sześciu kandydatów zostało przyjętych w uroczystym obrzędzie, do grona Służby Liturgicznej Ołtarza: Olgierd Nowak, Jakub Kiełbasa, Mikołaj Kępka, Szymon Rychlik, Kuba Szewd i Maciej Faliński. Po niemal rocznym przygotowaniu, zostali uznani za godnych wstąpienia do grona ministrantów naszej parafii. Ks. Kamil Kowalski - opiekun ministrantów, zapewniał, iż najmłodsi ministranci zostali należycie przygotowani do pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Po homilii, ks. proboszcz dokonał poświęcenia komży, które zostały uroczyście nałożone przez kleryka Adriana Czajkowskiego – ceremoniarza biskupiego.

Nowo przyjęci złożyli uroczyste przyrzeczenie: Dziękując Bogu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekamy święte czynności ministranta wypełniać chętnie, pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Tak nam dopomóż Panie, Boże Wszechmogący. Święty Tarsycjuszu, módl sie za nami; Święty Dominku Savio, módl się za nami; Święty Janie Berchmansie, módl się za nami.

Na zakończenie Eucharystii, ks. proboszcz podziękował ks. Kamilowi i rodzicom najmłodszych ministrantów, za duchową troskę i świadectwo wiary, życząc całej szóstce gorliwości i wytrwałości w służbie przy ołtarzu Chrystusa.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com