Aktualności » Po dróżkach św. Jana Pawła II

sobota, 10 września 2022

10 września br., o 4.30 sprzed naszej świątyni 36-osobowa grupa naszych parafian wyruszyła autokarem na pielgrzymkę po dróżkach św. Jana Pawła II. Przewodnikiem był proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. O 9.00 dotarli do Wadowic, by zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Ci, którzy byli w nim kilka lat temu, byli mile zaskoczeni, jakich wielkich zmian dokonano, by uczynić je nowoczesnym, muzeum multimedialnym. Później był czas na spróbowanie słynnych „kremówek papieskich”. Pielgrzymi nawiedzili też Bazylikę Mniejszą, w której został ochrzczony Karol Wojtyła oraz kościół pw. św. Piotra, który został wybudowany przez wadowiczan jako wotum wdzięczności za dar Papieża - Polaka. O godz. 13.00 pielgrzymi dotarli do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z pomocą miejscowego przewodnika poznali historię sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, słynnych dróżek, po których wędrował wielokrotnie przyszły papież jako chłopiec, student, kleryk, kapłan, biskup, kardynał i dwukrotnie jako Jan Paweł II. O godz. 14.00 ks. proboszcz przed cudownym obrazem Matki Bożej odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin. W homilii przytoczył słowa Jana Pawła II wypowiedziane w kalwaryjskim sanktuarium: „Nie ustawajcie w modlitwie. Trzeba się modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie”. Po Eucharystii był czas na odpoczynek i obiad. Finałem pielgrzymowania była Droga Krzyżowa po wymagających dróżkach kalwaryjskich. To był intensywny czas, który pozwolił nam odczuć bliskość Boga i Jego Matki - mówi Ewa, jedna z uczestniczek.