Aktualności » Największy z proroków - odpustowe świętowanie

poniedziałek, 24 czerwca 2019
24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dla naszej wspólnoty parafialnej to Uroczystość Odpustowa. Uroczystą Sumę, o godz. 11.00, sprawował ks. Zbigniew Sieroń - proboszcz parafii pw. Bożego Macierzyństwa w Radomiu i wice - dziekan Dekanatu Radom - Zachód. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęliśmy przy 115. letniej figurze naszego świętego Patrona. Ks. Sieroń odmówił przed nią litanię do św. Jana Chrzciciela, a następnie poczet sztandarowy OSP z Zakrzewa i cała asysta, udali się do świątynię na Mszę św. Tegoroczny odpust był kolejną okazją do wdzięczności Bogu za dar świętego, o którym Jezus Chrystus powiedział, że to największy narodzony z niewiasty. W homilii ks. Zbigniew Sieroń zaznaczył, że ten największy z proroków, jest ciągłym wyzwaniem dla nas, współczesnych chrześcijan. Wskazał na trzy cechy jego świętości: odwaga w obronie Prawa Bożego, wyrzeczenie się tego co nieistotne w życiu oraz bliskość z Bogiem poprzez modlitwę. Musimy go naśladować, by nasza wiara w Chrystusa była autentyczna - podkreślił kaznodzieja. Po zakończeniu Mszy św., odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni.
Zdjęcia, których autorem jest Waldemar Skorza, można obejrzeć w GALERII .