Aktualności » Gulińskie Jasełka

wtorek, 16 grudnia 2014

16 grudnia 2014 r. w szkole podstawowej w Gulinie, która jest palcówką filialną szkoły podstawowej w Zakrzewie, odbyły się Jasełka. Wszyscy, tj. 32 uczniów tej szkoły, w sposób niezwykle żywiołowy, przedstawiło uwspółcześnioną wersję Jasełek. Licznie zebrani rodzice, dyrekcja, nauczyciele i goście, podziwiali kunszt aktorski i śpiewaczy uczniów klas 0-3. Nad całością czuwały: katechetka p. Monika Wierzba i nauczycielka tej szkoły p. Anna Guc. Młodzi aktorzy przypomnieli, że wobec Pana Boga wszyscy jesteśmy równi, bo On przez swoje Wcielenie, rozpoczął zbawienie całego rodzaju ludzkiego. Gromkie brawa po zakończonych Jasełkach, były wyrazem wdzięczności uczniom za wspaniałe przeżycia religijne i artystyczne. Podziękowania i życzenia świąteczne złożyli wicedyrektor szkoły p. Agata Brandys i proboszcz naszej parafii Ks. Ireneusz Kosecki. Po zakończonych Jasełkach zaproszeni goście udali się na wieczerzę wigilijną.