Aktualności » Finał Różańca Świętego...

środa, 31 października 2018
Polska tradycja religijna wskazuje na październik jako miesiąc Różańca św. Nie brakuje tych, którzy ukochali tę prostą, a jednocześnie piękną i głęboką modlitwę. Tak było i w tym roku w naszej parafii. Przez cały miesiąc, zarówno w dni powszednie jak i niedziele o 17.00, prawie 100. osobowa grupa dzieci i 40. osobową grupa młodzieży przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dorośli, spotykali się w naszej parafialnej świątyni, by uwielbiać Maryję i Jej bezgraniczne zawierzenie Bogu. W tym roku przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. 1 października, dzieci otrzymały książeczki do której codziennie przyklejały obrazek otrzymywany podczas spotkań różańcowych. Dzięki nim, uczestnicy nabożeństw różańcowych, mieli sposobność poznać i przypomnieć sobie życie św. Bernadety Soubirous, jej spotkań z Piękną Panią, która powiedziała o sobie „Jestem Niepokalane Poczęcie”. W środę - 31 października odbyło się ostatnie spotkanie różańcowe, na które przybyło ponad 100 dzieciaków. Dzieci przebrane były w stroje ukochanych świętych, którzy już są w niebie. Te stroje zapowiadały organizowany po raz pierwszy w zakrzewskiej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, serdecznie podziękował dzieciakom za gorliwe uczestnictwo w Różańcu. Wyraził także wdzięczność rodzicom i dziadkom dzieci za opiekę i pomoc w bezpiecznym dotarciu najmłodszych parafian do naszej świątyni. Przez cały miesiąc dzieciom towarzyszy ks. Kamil Kowalski - nasz wikariusz i katechetka p. Bożena Chłopecka, którym proboszcz również gorąco dziękował. Jako pamiątkę i podziękowanie, dzieci otrzymały od swych duszpasterzy czekolady. Na zakończenie modlitewnego spotkania dzieciaki stanęły do pamiątkowego zdjęcia wykonanego przed głównym ołtarzem. Było ich tak dużo, że prezbiterium nie mogło ich pomieścić! Następnie dzieci, ich rodzice i młodzież udali się do „parafialnej stodoły”, gdzie rozpoczął się „Bal Wszystkich Świętych”.