Aktualności » Finał Rorat z ks. Biskupem

czwartek, 23 grudnia 2021

Tegoroczny Adwent był niezwykle ciekawym czasem. Tradycyjnie znakiem adwentowego czuwania był udział we Mszy św. Roratniej. Dzieci i młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w sumie ok. 60 osób, oraz liczna grupa dorosłych parafian, oddawali cześć Bogu wraz z Maryją - patronką Adwentu. To niezwykłe wyzwanie i duża ofiarność, by o godz. 6.00 zacząć śpiew Godzinek, a o 6.20 uczestniczyć we Mszy św. wotywnej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Interesujący był program tegorocznych Rorat - wspólna pielgrzymka z Nazaretu do Betlejem, w sumie do pokonania ok. 150 km. Scenografia adwentowa umieszczona przed ołtarzem, wskazywała nam na szczególny charakter tego okresu liturgicznego. Schody po których każdego dnia „schodził” do żłóbka Pan Jezus - w symbolu Małego Dzieciątka, wzywały nas do czuwania. Dzieci uczestniczące we Mszy św. otrzymały pierwszego dnia plansze z mapą Ziemi Świętej, by przez kolejne dni przyklejać do niej obrazki związane z życiem św. Rodziny Na ostatnim spotkaniu - 23 grudnia, Mszy św. przewodniczył Pasterz naszej diecezji ks. biskup Marek Solarczyk. W homilii zachęcał nas byśmy w naszym życiu wypełniali wolę bożą, i potrafili na wzór Maryi zawierzyć siebie i swoją przyszłość Bożej opiece. Przypomniał, że imię Jan - oznacza „Bóg jest łaskawy”. - To przesłanie dla każdego z nas - otworzyć się na działanie Boga. Dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe obrazki i figurki Dzieciątka Jezus. Finałem spotkania było pamiątkowe zdjęcia uczestników Rorat z ks. biskupem Markiem.