« wstecz

Aktualności » Dożynki Gminno – Parafialne

niedziela, 03 września 2023
W niedzielę - 3 września, przeżywaliśmy Dożynki Gminno - Parafialne. Rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 11.00, którą w intencji parafii, gminy Zakrzew i rolników odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Honor Starostów Dożynkowych pełnili w tym roku p. Dorota i Mieczysław Chudzińscy z Golędzina. Mieszkańcy sołectwa Natalin i Podlesia Mleczkowskiego przy szosie, jako reprezentanci całej naszej parafii, przygotowali piękny wieniec dożynkowy z symbolem monstrancji. W uroczystej procesji wieniec do świątyni wnieśli sołtys Danuta Wiechecka z mężem Stanisławem oraz Anna i Michał Harenza. Tradycyjnie kapela „Kalina” z Marianowic śpiewem ubogaciła dożynkową liturgię. W homilii ks. proboszcz przypomniał jak bezcennym darem od Boga jest chleb powszedni. Dożynki to okazja do wdzięczności wobec Boga i rolników oraz tych, którzy swoją ofiarną pracą dają nam chleb: młynarze, piekarze, transportowcy i sprzedawcy.

Po skończonej homilii, proboszcz dokonał poświęcenia wieńca dożynkowego. W Eucharystii oprócz licznie zebranych parafian, uczestniczyli także zaproszeni goście: wójt Gminy Zakrzew, Leszek Margas, sekretarz Gminy Bernadeta Domińczak, skarbnik Gminy Agnieszka Świątkowska, Radni Gminy Zakrzew, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zakrzew, wraz z prezesami, naczelnikami i druhami. Po zakończonej Mszy św. uczestnicy liturgii, przeszli w uroczystym orszaku dożynkowym na boisko szkolne, gdzie została ustawiona scena, na której odbyła się dalsza część święta chleba.

Foto: Waldemar Skorza.

 

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com