« wstecz

Aktualności » Była cicha i piękna jak wiosna

czwartek, 23 maja 2024

Maj - to czas cudownej przyrody, śpiewu ptaków, pachnących kwiatów, kwitnących sadów i ogrodów; ale to przede wszystkim miesiąc miłości i czci Maryi - Matki Chrystusa i naszej Matki. Od wielu już lat, właśnie w maju, spotykamy się przy krzyżach i figurkach maryjnych, śpiewając Litanię Loretańską i pieśni ku czci Maryi. Odwiedzamy naszych parafian, by wspólnie wychwalać Tę, która jest naszą Matką i Królową, która „była cicha i piękna, jak wiosna” i którą „chwalą łąki umajone” . W niedzielę, 12 maja , o godz. 19.30, ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, odwiedził mieszkańców Gulina Starego, którzy spotykają się codziennie na „majówce”. To modlitewne spotkanie zawiera: śpiew Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych i Apelu Jasnogórskiego. Na zakończenie ks. proboszcz udzielił zebranym bożego błogosławieństwa.

 

Mieszkańcy Kolonii Ławki i Kolonii Zakrzew też kochają Matkę Najświętszą, śpiewając ku Jej czci litanię loretańską, pieśni maryjne, Apel Jasnogórski i odmawiając 10. Różańca.


 Mieszkańcy Gulina „Patyjołka” należą do grona tych wspólnot, które przez cały maj, uwielbiają Maryję modlitwą i pieśnią. Bardzo Wam dziękujemy.  


Mieszkańcy Zakrzewskiej Woli, w swojej pięknej kapliczce, śpiewają przez cały maj swojej „MAMIE”, litanię ku Jej czci, pieśni maryjne, a kończą Apelem Jasnogórskim. Bardzo Wam dziękujemy za dar wspólnej modlitwy.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com