Aktualności » Boże Ciało - Uwielbienie Najświętszej Eucharystii

czwartek, 11 czerwca 2020
W czwartek - 11 czerwca br., obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną w tradycji Kościoła Bożym Ciałem. Mimo wciąż trwającej epidemii, pragnęliśmy by odbyła się ona zgodnie z wielowiekową tradycją. Rozpoczęła się Mszą św. o godz. 11.00, którą w intencji całej parafii odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki.  Liturgię swoim pięknym śpiewem ubogaciła schola parafialna. Ks. Kamil Kowalski w homilii zachęcał, by każdy z nas jak najczęściej, z czystym sercem, przyjmował Jezusa Chrystusa, obecnego w Eucharystii, by On był w naszych rodzinach, nie tyle Gościem, co członkiem naszej rodziny; by Jego obecność uświęcała naszą codzienność - pracę, naukę i wypoczynek. Po Mszy św., ruszyła procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy przygotowali członkowie Kół Żywego Różańca, z naczelną zelatorką p. Emilią Tkaczyk. Drugi ołtarz ustawiony był obok zakrzewskiej strażnicy, a przygotowali go druhowie z OSP z Zakrzewa, wraz z prezesem Sławomirem Pachniakiem. Trzeci znajdował przy się domu p. Krystyny i Kazimierza Królów, czwarty zaś przy posesji p. Doroty i Sławomira Żyłów. Mieszkańcy Zakrzewa i Kolonii Zakrzew wyjątkowo pięknie ubrali całą trasę procesji. Procesję ubogacili swoją obecnością dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci wszystkich grup wiekowych, schola młodzieżowa wraz z organistą Bartłomiejem Składankiem, strażacy z pocztami sztandarowymi, ze wszystkich jednostek OSP naszej  parafii: Zakrzewa, Gulina, Gulinka i Zakrzewskiej Woli, panie z Kół Żywego Różańca, panowie niosący  chorągwie i feretrony, ułani Kawalerii Ochotniczej w barwach 11 pułku Ułanów Legionowych przy stadninie Carino w Gulinie. Było to świadectwo żywej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Procesja zakończyła się w świątyni, gdzie proboszcz udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, dziękując wszystkim za liczny udział i wspólną modlitwę.