Aktualności » Bal Wszystkich Świętych

piątek, 28 października 2022
Już po raz czwarty w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. To pomysł naszego wikariusza ks. Kamila Kowalskiego i młodzieży oazowej. - Chcieliśmy zrobić coś radosnego, coś co będzie alternatywą dla pogańskiego obrzędu halloween i wskazaniem, jak piękna może być nasza droga do świętości - mówi ks. Kamil. Nasza parafialna stodoła 28 X zamieniła się w salę, gdzie tańczyli, śpiewali, jedli i śmiali się święci, a właściwie nasze dzieciaki i młodzież przebrani za świętych. Całość spotkania poprowadziła młodzież oazowa: Julita Firlej, Kacper Kozłowski, Patrycja Tkaczyk, Aleksandra Skorza, Aleksandra Michalik, Szymon Szwed. Ks. Kamil wraz z katechetką p. Bożeną Chłopecką rozstrzygnęli konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Pierwsze miejsce zajęła Alicja - która wystąpiła w stroju św. Jadwigi; drugie miejsce przypadło Gabierlowi – jako św. Stanisławowi Kostce, a trzecie Ani – jako św. Matce Teresie z Kalkuty. Po prawie dwugodzinnej zabawie ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz naszej parafii, podziękował dzieciom, ich rodzicom, młodzieży, ks. Kamilowi i p. Bożenie, za przygotowanie i poprowadzenie tego pięknego Balu. To był wspaniały wieczór. Do zobaczenia za rok, na V Balu Wszystkich Świętych.