Aktualności » Bal Wszystkich Świętych

czwartek, 31 października 2019
Po raz drugi, w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. To pomysł naszego wikariusza ks. Kamila Kowalskiego i młodzieży oazowej. - Chcieliśmy zrobić coś nowego, fajnego, radosnego, coś co będzie alternatywą dla pogańskiego obrzędu halloween i pokazaniem jak piękna może być nasza droga do świętości - mówi ks. Kamil. Nasza parafialna stodoła 31 X zamieniła się w salę, gdzie tańczyli, śpiewali, jedli i śmiali się święci, a właściwie nasze dzieciaki i młodzież przebrani za świętych. Za konsolą czuwały siostry Ania i Beata Kurowskie, puszczając wspaniałą muzykę. W rolę konferansjerki wcieliła się Julia Niewola a wspierali ją Kacper Kozłowski, Julita Firlej i Patrycja Tkaczyk. Sandra Czajkowska w bajeczny sposób malowała twarze i dłonie naszych dzieciaków. A kolejka ustawiała się długa...Na sali można było spotkać Najświętszą Maryję Pannę, św. Huberta, św. Józefa, św. Teresa z Avila, św. Jana Pawła II, św. Jacka Odrowąża, św. Franciszka, św. Sebastiana i mnóstwo aniołów. Trzy rodzone siostry przybrały strój bł. Matki Teresy z Kalkuty, czym wzbudziły niezwykły entuzjazm. Spotkanie rozpoczęło się od ciepłego posiłku przygotowanego przez Jadwigę Kozłowską i Kacpra Kozłowskiego. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kolonii Zakrzew, Natalina i Zakrzewa „LUX Babki” na czele z przewodniczącą Beatą Piasek zadbały, by na stołach nie zabrakło pysznych ciast. Bożena Chłopecka - nasza katechetka, przygotowała wraz ze swoimi uczniami scenki biblijne. Gdy w stodole zabawa trwała w najlepsze, rodzice dzieci mieli przygotowane w świetlicy „BARKA” ciasto, kawę i herbatę. Punktem kulminacyjnym był wybór najlepszego stroju świętego. Święci, zdążali po czerwonym dywanie na scenę, przy nastrojowej muzyce. Wybrać zwycięzcę spośród tak dużej grupy dzieci i młodzieży, w pięknych przebraniach okazało się trudnym zadaniem. Ale od czego mamy Ks. Kamila! To on wylosował spośród wszystkich uczestników jeden los i uroczyście ogłosił: Gwiazdą wieczoru, w najpiękniejszym stroju aniołka została dwuletnia Rozalia Woźniak! Po prawie dwugodzinnej zabawie młodzież oazowa wylosowała prezenty dla naszych dzieciaków. To był wspaniały wieczór. Serdeczne podziękowania dla organizatorów. Do zobaczenia za rok na III Balu Wszystkich Świętych.

Galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ.