Wielkanoc 2020

Kochani Parafianie!

Przeżywamy Wielki Tydzień - najważniejsze dni roku liturgicznego. Zawsze nasza parafialna świątynia, w te dni, wypełniała się wiernymi, którzy w wielkim skupieniu przeżywali tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Trwająca epidemia koronawirusa wymusza na nas duszpasterzach obowiązek zastosowania przepisów wydanych przez władze państwowe, dotyczących ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach świętych i nabożeństwach wielkopostnych. Zastosowanie tych przepisów, które umożliwiają tylko 5 osobom uczestnictwo we Mszy św. w rzeczywistości jest niewykonalne. Jakie przyjąć kryterium? Kogo można wpuścić do kościoła, a komu zabronić wejścia do niego? Złamanie tych wymogów wiąże się z drakońskimi karami finansowymi (kara do 30 tys. zł.), które spadają na parafię.

• Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, z wielkim bólem pragnę poinformować, iż podczasMszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek odprawianej o godz. 18.00, drzwi kościoła będą zamknięte. Mogą w niej uczestniczyć tylko członkowie asysty liturgicznej. Będzie przeprowadzona transmisja na naszym parafialnym Facebooku. Zapraszamy do śledzenia tej relacji i wspólnej modlitwy.
  • Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00 będą również odprawiane przy drzwiach zamkniętych (obecna tylko asysta liturgiczna). Będzie natomiast bezpośrednia relacja na parafialnym Facebooku. Po zakończeniu nabożeństwa ok. 19.30, drzwi świątyni będą otworzone i możliwość prywatnej adoracji Pana Jezusa w „Grobie” do godz. 22.00. Pamiętajmy, jednocześnie może przebywać w świątyni tylko 5 osób!
  • Wielka Sobota - Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00 przy drzwiach zamkniętych (obecna tylko asysta liturgiczna). Transmisja na parafialnym Facebooku. Po jej zakończeniu, możliwość prywatnej adoracji Pana Jezusa w „Grobie” do godz. 21.30.
  • Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny - o przebiegu tych uroczystości poinformuje w najbliższym czasie.

Z kapłańskim pozdrowieniem, darem modlitwy i nadzieją na rychłe, osobiste spotkanie w naszej pięknej, zakrzewskiej świątyni - proboszcz

Ks. Ireneusz Kosecki